Witamy w CLXIII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Rozpoczynamy rok szkolny 2019-2020.

 

Rozpoczynamy rok szkolny 2019/20

2 września 2019 r. uczniowie, nauczyciele, rodzice, Zarząd Dzielnicy, Radni dzielnicy Wesoła, Dyrekcja SP 385, a także rodzice, przyjaciele i absolwenci Gimnazjum 119 – dziś uczniowie kl.III szkół średnich i studenci, uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego w CLXIII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie Wesołej.

Nasza placówka pojawiła się w tym roku na edukacyjnej mapie Warszawy Wesołej i nadal budzi zainteresowanie jako nowość.

Państwo pozwolą, że się przedstawimy. CLXVIII LO to pierwsze publiczne w naszej dzielnicy Liceum Ogólnokształcące powstałe na mocy Uchwały Rady miasta st. Warszawy z inicjatywy władz dzielnicy jako realizacja potrzeb zgłoszonych przez mieszkańców.

Liceum mieści się w budynku przy ul. Klimatycznej 1 korzystając z gościny SP 385 i dla zdecydowanej większości uczniów jest najbliższą szkołą średnią. Wśród uczniów przeważają mieszkańcy Wesołej, ale przyjeżdża też do nas młodzież z Rembertowa, Wawra, Pragi Południe, Mokotowa i ościennych miejscowości.

Ilość chętnych do szkoły niezbicie udowodniła, że młodzież chętnie uwzględniała nowe liceum w swoich wyborach edukacyjnych. Zgodnie z pierwotnymi założeniami skompletowano cztery oddziały klasy pierwszej.

 

W chwili obecnej szkoła dysponuje pełną obsadą kadrową.

Ułożony plan zakłada pracę na jedną zmianę. Zajęcia trwają do godziny 14,40, a incydentalnie do 15,35. W piątki kończymy lekcje o godz. 13,35 godziną wychowawczą. Licealiści z pewnością więc znajdą czas, by uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych takich jak: robotyka, edukacja medialna, etyka z elementami filozofii, koło debat oksfordzkich i zajęcia sportowe. Tę ofertę uzupełnimy o propozycje młodzieży.

Zgodnie z zapowiedzią, licealiści będą mogli realizować jedną z trzech godzin w-fu zgodnie ze swoimi preferencjami sportowymi wybierając ulubioną dyscyplinę sportową.

W trosce o pomyślny wynik matury z matematyki zwiększyliśmy wymiar tego przedmiotu w każdej klasie.

Planujemy też realizację projektów popularyzujących znajomość sztuki. Pierwszy z nich już w październiku.

Za nami uroczyste przecięcie wstęgi, spotkania młodzieży z wychowawcami i pierwsze lekcje.

 

 

 

DSC05525

DSC05471  DSC05551  DSC05595  DSC05500