Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy Was na trzydniowe licealne warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego.
Niektórzy mogą się zdziwić, po co w pierwszej klasie liceum podejmujemy taką problematykę?

Otóż planowanie własnej kariery edukacyjno-zawodowej to proces. Czasami bardzo długotrwały.
Może warto nad tym pomyśleć w czasie wyboru rozszerzeń i zaplanowania własnej matury, a potem studiów.

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma tekstami, stronami internetowymi i testami.
Przypominamy o możliwości odbycia indywidualnych konsultacji w jeszcze w czerwcu lub po rozpoczęciu nowego roku szkolnego z licealnym doradcą zawodowym -p. I.Lipską (kontakt możliwy przez dziennik elektroniczny).

Nasz doradca zawodowy dysponuje profesjonalnym programem diagnostycznym „Wstępna Orientacja Diagnostyczna” stworzonym przez Premiere Multimedia Sp zoo wspólnie z Pracownią Testów Psychologicznych.

WOZ pozwala na szybką a zarazem wieloaspektową ocenę preferencji związanych z wyborem zawodu, czynnościami lub działaniami społecznymi. Badany może uzyskać informacje o warunkach fizycznych i cechach temperamentalnych, które należy uwzględniać przy podejmowaniu decyzji zawodowych. W programie istnieje możliwość automatycznego wygenerowania wyników i interpretacji bezpośrednio po zakończeniu badania. WOZ przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych. Każdy z uczniów naszej szkoły będzie miał możliwość skorzystania z tego programu podczas zajęć doradztwa zawodowego.

Dziś proponujemy zagadnienia:

1. Jak wybrać dobry zawód dla siebie? Czym się kierować?
2. Rynek pracy dziś i jutro.
3 Autodiagnoza sposobu podejścia do problemów.

Jutro rozważania o tym jak "zaplanować"własną maturę i gdzie znaleźć rzetelne informacje o wyższych uczelniach i sposobie rekrutacji na nie.


W czwartek propozycja działań na rzecz autorskiego planu ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej z wykorzystaniem proponowanej karty pracy.

Wszystkie materiały przesyłamy Wam przez e-dziennik.

Zapraszamy.