Podobnie jak w ubiegłym roku SU zainicjował działania na rzecz aktywnego poznawania lub przypominania sobie świątecznych zwyczajów. Tym razem oprócz prezentacji w znanych nam językach przygotowaliśmy niespodzianki dla nauczycieli i pracowników LO i  najmłodszych uczniów oraz nauczycieli SP 385.

Zapraszamy do ich obejrzenia:

 

p7     p4      p3      p2    hiszp

uk     p1     p6     p8

Autorzy prezentacji:

  • Prezentacja o polskich zwyczajach świątecznych - Zuzia Rosiak, Zuzia Bakuła, Natalia Bielicka, Weronika Dobrowolska - kl.2A
  • Prezentacje językowe:
  • w języku niemieckim:
  • Zbyszek Barnat i Kamil Kasjaniuk - kl. 2B, Wojtek Dziewulski - kl.1A, kalendarz adwentowy Kacper Grabarczyk - kl.2A
  • w języku angielskim:
  • Zuzanna Tomczyk kl. 2 D prezentacja o Szkocji
  • Michał Ciborski kl. 2B prezentacja o Australii
  • Tomasz Garnuchowski kl. 1A prezentacja o Irlandii
  • Igor Gniadek, Julia Wiśniewska, Paweł Majewski, Zuzia Gołębiewska, Sebastian Gańko, Sanela Kosińska i pozostali uczniowie z gr. 1 j.ang kl. 1AB - prezentacja o Wielkiej Brytanii
  • W języku hiszpańskim:
  • Paweł Majewski, Emilia Sarzyńska kl.1A,
  •  Mikołaj Muszyński kl.1B

W przedświąteczny klimat naszej szkoły wpisał się quiz poświęcony tradycjom Bożonarodzeniowym celebrowanym w Polsce. Jego celem jest nie tylko poznanie i pogłębienie wiedzy związanej z pięknymi polskimi zwyczajami świątecznymi, ale również integracja i aktywizacja uczniów.

         Zabawa połączona z wiedzą niewątpliwie przyczyniła się do odkrywania bogatej symboliki polskich tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Uczniowie wszystkich klas z zaangażowaniem podejmowali wyzwania zawarte w pytaniach konkursowych. Odważnie rywalizowali o uzyskanie jak najwyższej punktacji. Tym niecodziennym zmaganiom towarzyszyły pozytywne emocje, wzajemne wspieranie się, konstruktywna współpraca, integracja zespołów klasowych a przede wszystkim dobra zabawa.

         Uczniowie mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę udzielając odpowiedzi na pytania dotyczące kultywowania polskich tradycji świątecznych, m.in:

1) Jaka jest geneza kolęd?

2) Skąd pochodzi słowo wigilia i co ono oznacza?

3) Czym są podłaźniczki?

4) Czym dawniej dekorowano choinki?

5) Jak brzmi tytuł najstarszej polskiej kolędy i kto jest jej autorem?

Poszczególne drużyny ramię w ramię zbliżały się do upragnionego zwycięstwa, jednak o triumfie zadecydowała odwaga w obstawianiu punktów. Zanim uczniowie usłyszeli wylosowane pytanie, podawali wartość liczbową, która miała wpłynąć na konto klasy. W związku z tym można było zdobyć lub utracić wskazaną ilość punktów.

         Po podsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2d, drugie- klasa 2c i trzecie- klasa 2B.

 Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom quizu,  gratulujemy!

 

Niespodzianka dla zerówki

dlazerowki

 

Życzenia od klasy 2D

zyczenia2d

 

Serdeczne gratulacje dla uczniów i nauczycieli uczestniczących w projekcie.

Szczególne podziękowania za koordynację działań składamy p. prof. B.Kłopotowskiej oraz p.p. prof. K. Gutowskiej - Bąk, M.Dworzyńskiej, A.Komorowskiej, E.Fiedorowicz, K.Szlejzer i B. Nowak oraz uczniom z prezydium SU CLXIII LO.

Gratulujemy pomysłów ???

131276529 147851300111293 1210230350506655141 n 2