Dziś kolejny raz zapraszamy na wystawę prac plastycznych powstałych w wyniku uczestnictwa przez uczniów naszego liceum w  nowatorskim programie edukacyjnym „Polski Punkt Widzenia. Malarskość Filmu 2.0” organizowanym przez Muzeum Kinematografii w Łodzi.   

Prezentujemy Państwu prace powstałe z inspiracji filmem "Powidoki" w realizacji A. Wajdy z niezwykłą kreacją aktorską Bogusława Lindy wcielającego się w filmie w postać charyzmatycznego malarza  Władysława Strzemińskiego. Dzięki seansowi online nasi uczniowie odbyli ciekawą lekcję historii i psychologii. Poznali  artystę wiernego swojej artystycznej drodze,  walczącego z doktryną socrealizmu i płacącego za to ogromną cenę w życiu osobistym, zawodowym i towarzyskim.

Zachęcając do obejrzenia prac uczniów obecnych klas I-ych i filmu A. Wajdy przypominamy, że w ubiegłym roku uczniowie klasy IA i B również oglądali filmy inspirowane biografiami  wybitnych malarzy. Z ich recenzji wynikało, że warto  poznać: 

  • film "Mój Nikifor" K.Krauze z mistrzowską rolą Krystyny Feldman - odtwórczynię postaci malarza prymitywisty Nikifora Krynickiego 
  • niezwykłą produkcję pt"Twój Vincent"  w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana będącą zachwycającą  animacją bohaterów  i pejzaży z obrazów Van Gogha, 

  • oraz filmową biografię rodziny Beksińskich w reżyserii J.Matuszyńskiego pt. "Ostatnia rodzina", dzięki której z uwagą przyjrzeliśmy się surrealistycznym obrazom Zdzisława Beksińskiego. 

    Zapraszamy do galerii prac wykonanych pod kierunkiem p. prof. B. Bielskiej -Karwot inspirowanych kadrami filmu "Powidoki" A. Wajdy. 

BARTOSZ MARASISKI   DAWID KOWALCZYK   GABRIELA SASIM Copy

 

Gabriela Wacaw Copy          Gaja Niecierowska Copy         Igor Gniadek

JULIA WINIEWSKA   Kasia Jodowska    KRAMARENKO OLEKSANDRA Copy

MICHA CELEJ          OLAF WOJTYSKI Copy           PAWE MAJEWSKI

PAWE MAJEWSKI2               PAWE MAJEWSKI 3                  PIOTR NESTOROWICZ

Sandra Paduch Copy                     SANELA KOSISKA Copy                 TOMASZ GARNUCHOWSKI Copy

WERONIKA KANIEWSKA              Wojciech Dziewulski          ZACHARY LENIAK Copy