25 lutego 2021 r. o godz. 17:00. miało miejsce wirtualne spotkanie z autorem komiksów amerykańskich  Shawnem Martinbrough.

Zorganizowała je Ambasada USA w Warszawie, a moderatorem spotkania był dr hab. Paweł Frelik z  Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród ponad 160 uczestników spotkania obecni byli nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły.

usa

Spotkanie przebiegło w niezwykle przyjaznej atmosferze. Shawn Martinbrough dał się poznać jako pełen pasji, a jednocześnie otwarty i bardzo sympatyczny człowiek. Opowiedział o przebiegu swojej kariery oraz o roli, jaką sztuka komiksu odgrywa we współczesnym świecie.

W najnowszym numerze „Licealnika” ukaże się artykułu, w którym jeden z naszych uczniów opowie o swoich wrażeniach z powyższego spotkania. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do jego  przeczytania.

usa1

Na powyższym zdjęciu Shawn Martinbrough odpowiada na jedno z pytań zadanych podczas spotkania.