pixon

Uczniowie wszystkich grup języka hiszpańskiego mieli okazję wykorzystać język w sposób twórczy poprzez pracę w programie PIXTON, służącym do tworzenia komiksów online. Jest to jeden z nielicznych programów, którym można się posługiwać wybierając wersję hiszpańskojęzyczną, tak więc uczniowie nie tylko tworzyli komiksy w tym języku, ale również używali go korzystając z poszczególnych funkcji programu.

Pracę w PIXTON każdy z uczniów rozpoczął od stworzenia swojego awatara. Następnie mógł przystąpić do tworzenia komiksu poprzez nadanie mu tytułu roboczego, wybór tła dla każdego z paneli, wprowadzenie postaci oraz ich wypowiedzi.  Mógł również dodać rekwizyty oraz efekty specjalne.

Dodatkowej inspiracji dostarczyło naszym uczniom wirtualne spotkanie ze znanym twórcą komiksów amerykańskich Shawnem Martinbrough, zorganizowane przez Ambasadę USA w Warszawie, w którym wzięli liczny udział.

W wyniku tych działań powstało wiele wyjątkowych historii komiksowych, zarówno pod względem plastycznym, jak i językowym. Chcielibyśmy zaprosić do obejrzenia wernisażu najciekawszych prac naszych uczniów umieszczonych w XI Galerii Artystycznej CLXIII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

pixon2

 

AWiejak          ETomczyk         IMaetka

 

JFenik                JTrojanowska                   KMaetka

 

SMartus              WypychPronicki                ZTomczyk