W  piątek  - 4 października 2019r - w naszym liceum zagościli współpracownicy warszawskiego Muzeum Sztuki  Nowoczesnej - organizatorzy miejskiego wydarzenia pt . „Warszawski Festiwal Młodych 2019” i uczniowie klas VIII z Wesołowskich szkół podstawowych – uczestnicy naszego pierwszego licealnego projektu. 

Na program spotkania złożyły się: pokaz filmu BBC o sztuce P.Picassa pokazujący ewolucję twórczą artysty i okoliczności powstania jego najsłynniejszego dzieła pt. „Guernica” znanego jako głośny manifest antywojenny , wykład o polskiej sztuce antyfaszystowskiej ilustrowany prezentacją wybranych dzieł oraz pokaz zdjęć obrazujących  V Światowy Festiwal Młodzieży z  1955, który odbył się w Warszawie w celu stworzenia możliwości do nawiązania kontaktu a także zawiązania przyjaźni młodych z całego świata.

Nasze liceum  jako gospodarz przedsięwzięcia nawiązując do tradycji światowych festiwali młodzieży zaprosiło młodzież ze szkół podstawowych z Wesołej. Oprócz znanych z korytarza kolegów ze SP 385 w tym dniu odwiedzili nas też uczniowie ze SP nr  172, 173 i 353. Była  to dla wielu licealistów okazja do spotkania z młodszymi kolegami ze swoich byłych szkół  i podzielenia się nowymi doświadczeniami. Dla wielu rozmawiających przerwa okazała się za krótka.

Na koniec dnia chętni uczestniczyli w eksperymentalnych warsztatach z zakresu kopiowania dzieł sztuki.

 Z pewnością uwagę absolutnie wszystkich uczestników spotkania przykuła oryginalna dekoracja, którą  stanowiły dwa nowatorskie dzieła inspirowane obrazem „Guernica” wykonane  pod kierunkiem nauczyciela plastyki w naszym liceum -  p. M. Rybnikow -  przez klasę Ic i Id jako olbrzymie… puzzle.

 

DSC 1968 Copy

 

DSC 1969 Copy

 

DSC 1973 Copy

 

DSC 1981 Copy

 

DSC 1966 Copy