„Wszystkie książki mówią” wystarczy po nie sięgnąć!

Konkurs na recenzję książki: „Wszystkie książki mówią”, organizowany przez Bibliotekę Publiczną w dz. Warszawa Wesoła ma bardzo długą tradycję. Mimo trwającej pandemii w tym roku ogłoszona  została kolejna już - VIII edycja. Przez lata ranga konkursu urosła z dzielnicowego do konkursu ogólnopolskiego. Nadal cieszy się zainteresowaniem wśród czytelników naszej dzielnicy, a teraz już także z całej Polski,  zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Ilość przesyłanych prac stale podnosi poziom konkursu, a jednocześnie świadczy pozytywnie o nieustannym zainteresowaniu książkami.

Także uczniowie naszego liceum przygotowali liczne  prace ( razem19 ), które zostały przesłane na konkurs. Jesteśmy pod wrażeniem wyboru recenzowanych książek, zainteresowań czytelniczych naszych licealistów oraz talentów pisarskich, jakie ujawnili pisząc recenzje. Tym bardziej cieszy nas wiadomość o sukcesie uczennicy klasy 2C– Michaliny Andrychowicz, której recenzja książki „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris, została nagrodzona 3 miejscem w kategorii wiekowej 13-17 lat . Gratulujemy laureatce i życzymy kolejnych sukcesów w następnych  konkursach. Wszyscy licealiści, którzy podjęli wyzwanie recenzenckie otrzymają nagrody oraz podziękowania na specjalnie przygotowanym podsumowaniu, które odbędzie się w naszym liceum 1 czerwca tego roku.

Dziękujemy nauczycielom polonistom naszego LO  oraz pracownikom Biblioteki Publicznej w dzielnicy  Warszawa Wesoła za zorganizowanie tegorocznej edycji i propagowanie idei  konkursu oraz  promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Liczymy na dalszą efektywną współpracę

Anna Grzymkowska nauczyciel bibliotekarz CLXIII LO  w Warszawie