Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że do dnia 30 września 2022 roku trwa nabór zgłoszeń do Programu Akcelerator, stworzonego przez Fundację Inter Cars i skierowanego do młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z szeroko rozumianą motoryzacją: od mechaniki, przez logistykę, informatykę i sprzedaż, aż po projektowanie na poziomie inżynieryjnym.

CO TO JEST PROGRAM AKCELERATOR? 

Założeniem programu jest wsparcie rozwojowe, edukacyjne i finansowe dla młodzieży, która planuje zawodowo zajmować się motoryzacją i logistyką w ramach wielu specjalizacji, na różnych poziomach wiedzy i zaawansowania. Zróżnicowana oferta programu sprawia, że atrakcyjne możliwości znajdą w nim przyszli mechatronicy, informatycy, handlowcy, pracownicy działów e-commerce, czy osoby pragnące zajmować się mechaniką i projektowaniem na poziomie inżynieryjnym na uczelniach politechnicznych. Do udziału w Programie Akcelerator zapraszamy przyszłych studentów, uczniów liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych.

Program Akcelerator to wyjątkowy i nowatorski program stypendialny. Chcemy pomóc jego uczestnikom rozwinąć skrzydła, dlatego stypendystów zaprosimy na ciekawe spotkania i szkolenia. Dodatkowo każdy stypendysta otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 8.000 zł, rozłożone na 8 miesięcy trwania programu. Planując założenia Programu Akcelerator przeprowadziliśmy dogłębną analizę potrzeb rynkowych, a także dokładnie przyjrzeliśmy się ofercie stypendialnej w Polsce, dlatego nasz program jest skrojony pod konkretną miarę i wspiera rozwój kompetencji przyszłości.

HARMONOGRAM

  • 1-30 września: rejestracja wniosków na stronie www.fundacja.intercars.eu/akcelerator (do II etapu zostaje zakwalifikowanych trzydzieścioro uczniów),
  • do 13 listopada uczestnicy II etapu przygotowują autoprezentację,
  • do 2 grudnia Fundacja ogłosi nazwiska dwudziestu stypendystów – wszyscy, wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji Programu w Warszawie.

JAKIE SĄ KORZYŚCI?

Program Akcelerator jest tak skonstruowany, żeby każdy laureat mógł skorzystać z niego zgodnie ze swoimi ambicjami, planami i potrzebami. W ofercie, oprócz tematyki związanej z motoryzacją, można znaleźć m.in. kursy języków obcych, naukę poruszania się w środowisku WordPress i Python oraz warsztaty rozwijające kompetencje społeczne, takie jak umiejętność pracy zespołowej i kreatywność. Na zakończenie programu wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w tygodniowym letnim obozie edukacyjno-sportowym.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.fundacja.intercars.eu/akcelerator na której, oprócz formularza zgłoszeniowego, znajdują się wszystkie potrzebne informacje dotyczące programu stypendialnego, m. in. regulamin i lista wymaganych dokumentów.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:

Koordynatorka Programu Akcelerator

Katarzyna Orlikowska

Tel. 885 588 626

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.