11 grudnia społeczność CLXIII LO w Warszawie śledziła "Digital Youth Forum 2020" - - wydarzenie organizowane przez Fundację "Dajemy Dzieciom Siłę".

Szczegóły pod linkiem:http://www.163lo.waw.pl/index.php/225-clxiii-lo-uczestnikiem-digital-youth-forum-2020

W ramach ewaluacji tego działania przeprowadziliśmy ankietę, pytając m.in. o ogólne wrażenie, który moduł podobał się najbardziej i jakie pomysły do naszych aktywności pojawiły się w głowach uczestników. 😊

A oto wyniki ankiety ewaluacyjnej wypełnionej przez chętnych 😊

ank1

ank2

ank3

Wśród najwyżej ocenianych modułów znalazły się:

  • Akcja akceptacja czyli o tym jak zaakceptować drugiego człowiek, takim jakim jest.
  • Instagram Stories School.
  • Czarna magia w czasach baniek informacyjnych, czyli jak okiełznać ocean informacji.

A także:

  • Jak opowiadać dobre historie w mediach społecznościowych.
  • Fundacja Porta, Nie śmieć w necie – czyli jak tworzyć świat bez hejtu.

Poznajcie też odpowiedzi na pytania otwarte:

„Moim zdaniem uczestnictwo uczniów naszej szkoły w tym wydarzeniu było bardzo dobrą decyzją oraz ciekawym urozmaiceniem zajęć online.”

„Myślę że forma takich zajęć raz na jakiś czas jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, była to inna forma i z zaciekawieniem się to oglądało i słuchało. Plus tematy, które były strzałem w dziesiątkę.”

„Według mnie był to dobry pomysł, warsztaty były bardzo wartościowe i można było z nich dużo wynieść.”

„2 moduły dotyczące akceptacji były moim zdaniem najważniejsze. Musimy pracować nad stworzeniem społeczności przyjaznej dla każdego, a te wykłady w bardzo przyjemny sposób przybliżyły ten temat. Moduły o Akcji Menstruacji i wywiad z Aniką Dobrowską uważam za bardzo motywujące i dające siłę do działanie, czego z pewnością wielu z nas potrzebuje, tym bardziej w czasach pandemii.”

”Nie powinno być obowiązkowe, teraz ludzi bolą plecy i oczy i mamy nieuzasadnione nieobecności.”

„Świetny pomysł. Na pewno jednych zainteresowało bardziej te warsztaty innych mniej. Początkowo byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tych warsztatów. Pojawiały się myśli w stylu "Jezu znowu nam przygotowali na cały dzień byleby nas zająć czymkolwiek". Do teraz nie mogę uwierzyć, w jak dużym błędzie byłam. W bardziej interesujących warsztatach nigdy nie uczestniczyłam.”

„Uważam, że moduły były przygotowane w bardzo interesujący sposób. Na pewno w wolnym czasie przysiądę do rzeczy, które najbardziej przyciągnęły moją uwagę podczas warsztatów.”

„Dowiedziałem się wielu rzeczy.”

„Są to tematy odpowiednie do dyskusji z młodzieżą.”

„Uważam, że ten moduł poruszał dość istotną kwestię, jaką jest filtrowanie docierających do nas informacji, a prowadzący ciekawie opowiadał o wybranym przez siebie temacie.

Najbardziej podobała mi się część o bańkach informacyjnych ponieważ uważam, że wielu ludzi nabiera się na przedstawione w wykładzie sytuacje.”

„Były to ciekawe i bardzo potrzebne współcześnie tematy.”

„Przyjemnie się słuchało. Bardzo podobało mi się, że niektóre prezentacje poruszały tematy uważane dzisiaj za kontrowersyjne.”

„Myślę, że tylko te 3 poruszane tematy zasługują u mnie na dobre zdanie. reszta, po części, polegała na zmanipulowaniu odbiorcy ukazując problem tylko z jednej strony - brakowało mi spojrzenia na niektóre sprawy z punktu widzenia drugiej osoby o innych poglądach i wartościach, którymi się kieruje.”

„Propozycji nie mam, ale im więcej tego podobnych, edukacyjno-kształcących projektów tym lepiej ;)”

„ … część wykładów była ciekawa i poruszała nietypowe tematy, ale jak dla mnie w całości było za mało konkretów i szło za wolno. Ponadto samo siedzenie i oglądanie było nudne, przydały się jakieś zadania do wykonania i pomyślenia nad nimi w trakcie zajęć. Warto byłoby też podzielić te wydarzenie na kilka dni, ponieważ od oglądania przez 4 godziny oczy bolą.(na e-lekcjach jest trochę lepiej ponieważ częściej patrzy się w zeszyt i książkę).”

„Ze względu na dużą ilość depresji wśród młodzieży i trudną i przygnębiającą sytuacje na świecie proponuję zajęcia dotyczące rozpoznawania emocji i radzenia sobie z nimi. Uważam, że powinien pojawić się temat dotyczący umiejętności współpracy i porozumienia w grupie.”

Dziękujemy za opinie i propozycje.

Uwaga

Niedługo rusza licealny „Budżet partycypacyjny” - to możliwość uzyskania wsparcia w  realizacji projektów oczekiwanych i proponowanych przez Was 😊😊😊

Forma i treść kolejnych inicjatyw może być wynikiem Waszych pomysłów 😊😊😊