Mimo zamknięcia otwieramy się na świat ! 

Jednym z przejawów  naszego otwarcia jest udział w unikatowym projekcie o znamiennym tytule „O!Swój!”, który realizujemy we współpracy z Fundacją Teatru 21 oraz Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Planowana od września realizacja projektu „O!SWÓJ” we współpracy z Fundacją Teatru 21 oraz Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno- Społecznych i Szkoleń odbyła się w wersji online.

Fundacja Teatr 21  rozwija ideę teatru inkluzywnego , którego celem jest włączanie w proces twórczy osób niepełnosprawnych. Wspiera działania Teatru 21, którego aktorami są osoby z zespołem Downa, autyzmem czy niepełnosprawnością intelektualną.

Uczniowie klasy 1b mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Upadki” oraz wzięcia udziału w warsztatach w formie online z pedagogiem teatralnym oraz aktorką Teatru 21.

Spotkanie niezwykłe, gdyż ilu jest na świecie  aktorów, którzy zostali obciążeni wadą genetyczną w postaci dodatkowego chromosomu 21? Z pewnością niewielu.

Nasza młodzież poprzez bezpośredni kontakt z przedstawicielami Teatru 21 mogła  zweryfikować swoje poglądy na temat niepełnosprawności czy szeroko rozumianej  normy. Sam spektakl w sposób  obrazowy i  niezwykle szczery  pokazał szereg strategii osób niepełnosprawnych pragnących przetrwać we współczesnym  społeczeństwie.

Aktorzy uświadomili nam, iż podstawowe potrzeby wszystkich ludzi są takie same - chcemy być kochani, akceptowani, chcemy być samodzielni i chcemy spełniać  swoje marzenia.

Jednak, aby móc je realizować musimy mieć  wokół siebie przyjazną i bezpieczną przestrzeń. Projekt wskazuje na teatr czy  sztukę  w ogóle, jako  wspaniałą ścieżkę  do samorealizacji niezależnie od obciążeń, jakie zrzucił na nas  los.

fotMarta Ankiersztejn 10                      Upadki Marta Ankiersztejn Upadki 2